Witam,

Nazywam się Grzegorz Błażejczyk. Jestem absolwentem biologii, którą ukończyłem na SGGW w Warszawie oraz biologii o specjalności biologia komórki i organizmu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłem również studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Biologia jest moją pasją, a jeszcze większą pasją jest jej uczenie. Oprócz biologii posiadam uprawnienia do nauczania przyrody. Prowadziłem również kurs maturalny z biologii w Fundacji Universitatis Posnaniensis przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotowujący do matury 2016. Obecnie pracuję jako nauczyciel biologii w IX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie.

W biologii szczególnie bliską grupą systematyczną dla mnie są nicienie (typ: Nematoda), których to dotyczyła moja praca licencjacka i magisterska. Dodatkowo także pracowałem w Nematologicznym Centrum Diagnostyczno-Szkoleniowym w Muzeum i Instytucie Zoologii PAN w Warszawie w zespole dr Grażyny Winiszewskiej, gdzie zajmowałem się m.in. preparatyką i pozyskiwaniem nicieni wolno żyjących. Pracę magisterską z zakresu nicieni owadobójczych wykonałem pod kierunkiem prof. dr hab. Marka Tomalaka w Zakładzie Metod Biologicznych w Instytucie Ochrony Roślin w Poznaniu.

Strona powstała z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminu dojrzałości z biologii. Zachęcam do odkrywania biologii!

W razie pytań służę pomocą:       gblazejczyk (at) gmail.com

Z wyrazami szacunku,
mgr Grzegorz Błażejczyk


Podziel się wiedzą biologiczną ...Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page