Konkurs wiedzy neurobiologicznej – „BRAIN BEE” 2017

Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika i Koło Naukowe Studentów Neurobiologii UJ „Neuronus”. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: I – szkolny II – ogólnopolski. Szkoła może wytypować tylko jedną osobę do etapu II.

II etap ogólnopolski konkursu odbędzie się 1 kwietnia 2017 w Krakowie w Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konkurs ogólnopolski będzie składał się z egzaminu testowego jednokrotnego wyboru i ustnego. Do egzaminu ustnego przystąpi 10 osób, które otrzymają najlepsze wyniki z egzaminu testowego.

Laureat konkursu ogólnopolskiego otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, nagrody książkowe i roczną prenumeratę czasopisma „Wszechświat”. Ponadto, laureat będzie miał możliwość reprezentowania Polski w międzynarodowym konkursie – International Brain Bee 2017, który w tym roku odbędzie się w Waszyngtonie.

 

Literatura podstawowa:

1. Longstaff „Krótkie wykłady – Neurobiologia”

2. Artykuły neurobiologiczne opublikowane w ramach „Tygodnia Mózgu” w czasopiśmie „Wszechświat” z. 1-3/2016, z.1-3/2015, z.1-3/2014.

3. Ogólnodostępna w internecie broszura : Neuroscience: Science of the Brain

 

Szczegóły na stronie: http://www.olimpbiol.pl/wp-content/uploads/2016/12/Og%C5%82oszenie-o-konkursie-Brain-Bee-2017-wersja_koncowa.pdf

Podziel się wiedzą biologiczną ...Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page